באנר עולם התזונהכיצד תזונה נכונה יכולה לשמור על עור הפנים? מיצוק עור הפנים

Posted by on דצמ 19, 2016 in Uncategorized | 0 comments

עור הפנים רגיש וחשוף לפגעי מזג האוויר, לכן חשוב לשמור עליו ולטפח אותו. מרבית הנשים וגם הגברים מעוניינים בעור פנים חלק, מוצק, יפה ומתוח, לכן אין זה פלא כי נשים וגברים רוכשים במיטב כספם קרמים, סבונים, מי פנים ושלל מוצרים נוספים המבטיחים להם עור מוצק ומראה רענן וצעיר. עם זאת, רוב הנשים והגברים אינם יודעים כי המתכון הבטוח לעור פנים מוצק וצעיר מתחיל בתזונה נכונה ומאוזנת, לכן חשוב להקפיד על אורח חיים בריא, לשלב גם פעילות גופנית וכן לשים לב למזונות אותם מכניסים לגוף.

לעור הפנים תפקיד חשוב מעבר למראה המטופח

עור הגוף הנו בעל תפקיד חשוב לסילוק יעיל של רעלים, להגנה מפני גורמים מזיקים, לוויסות הטמפרטורה בגוף, לחישה ולהפרשות שונות. חשוב לדעת כי העור פועל באופן דו כיווני, כלומר: הוא גם מפריש החוצה רעלים ופסולת, אך גם סופח חומרים מהסביבה החיצונית ומכניס אותם פנימה לאיברי הגוף השונים. כדי לשפר את תפקוד העור, מומלץ להקפיד על תזונה בריאה הכוללת דגנים, ירקות ופירות טריים, קטניות וסיבים תזונתיים.

באמצעות דיאטת מיצים ותזונה נכונה ניתן לנקות ביעילות רעלים מהגוף ולשפר את תפקוד העור. חשוב להרבות במזון עשיר בסיבים תזונתיים – לסיבים התזונתיים תפקיד חשוב בסילוק הרעלים והפסולת מהמעיים ומשאר איברי מערכת העיכול, לכן כדאי להרבות בירקות ובפירות, בדגנים מלאים ובקטניות, מאחר שמזונות אלה עשירים בסיבים תזונתיים טבעיים.

חשוב להדגיש כי תזונה נכונה, בריאה ומאוזנת מסייעת לא רק בסילוק רעלים ופסולת, אלא יש לה תפקיד חשוב גם עבור מיצוק עור הפנים, לשמירה על עור מטופח וצעיר ולמניעת נזקים הנגרמים מהשמש, מהרוח, מאבק וכיוצא בזה.

מזונות עשירים במינרלים ובויטמינים

תזונה נכונה כוללת גם מזונות עשירים במינרלים ובויטמינים: מומלץ להרבות במזונות עשירים בוויטמין A  כמו גזר, חסה, דלעת ואגוזים, במזונות עשירים בוויטמין 2B (ריבופלבין) כמו חומוס, עדשים, אפונה ירוקה ואגוזים, במזונות עשירים באומגה 3 כמו סלמון, טונה, זרעי פשתן ואגוזי מלך ובמזונות עשירים בוויטמין E כמו אבוקדו, פקאן, שמן זית ועוד.

כמו כן, יש להרבות בשתיית מים, ומומלץ לזנוח את ההרגל לשתות משקאות מוגזים מתוקים או מיצים עתירי סוכר. המים חשובים לשמירה על לחות העור ועל גמישותו. ככל שהעור אלסטי יותר, כך פחות סובלים מקמטים.

לסיכום, תזונה נכונה חשובה לשמירה על עור פנים צעיר, בריא ורענן, מומלץ להקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת, להפסיק לעשן ולהימנע מקפה, ממשקאות ממותקים ומאוכל מעובד ותעשייתי.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *